WYPELNIACZE – KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w naszym organizmie substancją. Jest to liniowy polisacharyd zaliczany do glikozoaminoglikanów i zbudowany z naprzemiennie ułożonych jednostek dwucukrowych: glukuronianu sodowego i N-acetyloglukozaminy.
W organizmie człowieka najwięcej – bo aż 56 % całego kwasu hialuronowego - znajduje się w skórze, chrząstce szklistej, płynie maziowym stawów, dyskach międzykręgowych oraz pępowinie.
Kwas hialuronowy tworzy w skórze płynną i elastyczną macierz, pewnego rodzaju podłoże w którym „zatopione” są włókna kolagenowe i elastynowe. Poza tym, kwas hialuronowy ma zdolność do wiązania i zatrzymywania dużej ilości wody. Jest on bowiem w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa. Dzięki temu skóra jest odpowiednio nawilżona, jędrna i sprężysta. Prawidłowe stężenie kwasu hialuronowego zapobiega również powstawaniu zmarszczek, fałdów, bruzd oraz utracie owalu twarzy. Jednak wraz z wiekiem czy wpływem czynników środowiskowych takich jak promieniowanie UV oraz trybu życia, stężenie kwasu hialuronowego w skórze zaczyna spadać. Wówczas skóra traci napięcie, elastyczność, pojawiają się zmarszczki, skóra zaczyna „opadać” a twarz traci prawidłowy owal. Pogorszeniu ulegają także procesy regeneracyjne, skóra staje się sucha, szara i wiotka.

Wskazania do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego
Wskazaniami do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego są:
• wypełnienie zmarszczek, fałdów, bruzd,
• przywrócenie objętości tkanek,
• rewitalizacja skóry.

Zabiegi te mogą być wykonywane na wszystkich partiach ciała, jednak najczęściej dotyczą one skóry twarzy. Za jego pomocą możemy przede wszystkim wypełniać zmarszczki i fałdy okolicy gładzizny czołowej, wypełniać zmarszczki między brwiami (lwie zmarszczki), zmarszczki wokół oczu (kurze łapki), fałdy nosowo-wargowe, fałdy od kącików ust do linii podbródka (linie marionetki), zmarszczki i bruzdy wokół ust (zmarszczki palacza).
Kolejnym ważnym zastosowaniem kwasu hialuronowego w roli wypełniacza jest powiększanie i modelowanie ust.
Preparaty z kwasem hialuronowym różnią się stopniem usieciowania, a co za tym idzie – możliwym zastosowaniem i czasem degradacji.
Do wypełniania drobnych zmarszczek, np. wokół oczu czy ust stosuje się preparaty bardziej elastyczne i mniej usieciowane. Bardziej usieciowane, gęstsze preparaty wykorzystywane są do wypełniania zmarszczek między brwiami, bruzd nosowo – wargowych, linii marionetki. Do modelowania czy powiększania ust stosuje się specjalnie przeznaczone do tego preparaty charakteryzujące się jednorodną strukturą i dużą płynnością. Nadają one ustom odpowiedni kształt, jędrność ale również je nawilżają.

Przeciwwskazania do iniekcji kwasu hialuronowego
Mimo iż kwas hialuronowy jest substancją w 100% bezpieczną, naturalną i znaną naszej skórze, gdyż w niej naturalnie występuje, to są przeciwwskazania uniemożliwiające wykonanie zabiegu takie jak:
• ciąża i laktacja,
• ogólnoustrojowe infekcje,
• infekcje skórne,
• leczenie immunoterapeutyczne,
• epilepsja,
• porfiria skórna,
• bielactwo/łuszczyca,
• skłonność do bliznowacenia.
Przed zabiegiem należy unikać przyjmowania antykoagulantów (np. aspiryna).

 

CENNIK:

WYPEŁNIACZE - od 600zł

 

Molekuła młodości PROFHILO

Molekuła młodości PROFHILO

Molekuła młodości PROFHILO
Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe.
Efekt miliona sprężynek przywraca utracony kontur twarzy.
Innowacja roku 2015/2016 - nagrodzona złotą statuetką za najlepszy zabieg wzmacniający skórę.

WIĘCEJ


BEZOPERACYJNY LIFTING Z UŻYCIEM NICI PDO

BEZOPERACYJNY LIFTING Z UŻYCIEM NICI PDO

Zabiegi liftingujące z zastosowaniem nici są wykonywane w Polsce od kilku lat. Na rynku dostępne są nici Silhouette, Aptos czy Happy Lift.

WIĘCEJ


BEZOPERACYJNY LIFTING Z UŻYCIEM NICI Z HACZYKAMI

BEZOPERACYJNY LIFTING Z UŻYCIEM NICI Z HACZYKAMI

First Lift Barb 4D to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici.

WIĘCEJ


MEZOTERAPIA

MEZOTERAPIA

Mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Skutecznie pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd.

WIĘCEJ


WYPELNIACZE – KWAS HIALURONOWY

WYPELNIACZE – KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w naszym organizmie substancją.

WIĘCEJ


Plazma

Plazma

Alternatywą do zabiegu blefaroplastyki (zabieg chirurgiczny) jest zabieg wykonany PLAZMĄ. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający) i trwa ok.20-30 min. Urządzenie generuje pomiędzy końcówką a skóra pacjenta mikrowiazke plazmy. Jest to zjonizowany gaz. Dzieki niewielkiemu łukowi elektrycznemu dochodzi do sublimacji naskórka i obkurczenia skóry. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania pełnego efektu zaleca sie wykonanie 1-3 zabiegów. w odstepach 30-40 dni. Po zabiegu należy sie liczyc z 2-3 dniowym obrzękiem i drobnymi strupkami, ktore znikaja po ok.5-7 dniach.

WIĘCEJ