Odmładzanie - porównanie metod

Dzisiejsze gabinety medycyny estetycznej oferują szereg metod odmładzania.

Jedną z nich jest dermabrazja - zabieg dzięki, któremu możemy cieszyć się gładką i piękną skórą.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje kilka jej rodzajów:
- mechaniczną
- chemiczną
- laserową

Dermabrazja mechaniczna polega na usunięciu powierzchownych warstw naskórka. Wykonuje się ją za pomocą odpowiedniego urządzenia wyposażonego w wirujące szczoteczki metalowe lub dyszę wyrzucającą pod ciśnieniem kryształki kordunu lub diamentu. Ma to na celu wygładzenie powierzchni skóry lub blizny. Zabieg jest dość drastyczny, gdyż skóra ścierana jest aż do poziomu naczyń krwionośnych więc zwykle krwawi , a gojenie trwa do dwóch tygodni. Bezpośrednio po zabiegu zakładany jest opatrunek z preparatami przeciwbakteryjnymi i przeciwwirusowymi.

Dermabrazja chemiczna (piling) - wykorzystuje się trzy podstawowe grupy związków chemicznych, które działają z różnym nasileniem:
- kwasy owocowe
- kwasy trichlorooctowe
- fenol

Wymagane jest systematyczne i wielokrotne wykonywanie zabiegów, co znacznie wydłuża czas oczekiwania na efekt, który nie zawsze jest satysfakcjonujący. Kwasy znajdują zastosowanie jedynie w przypadku usuwania delikatnych zmarszczek i przebarwień skóry, nie są skuteczne przy rozstępach ,rozszerzonych porach i bliznach.

Dermabrazja laserowa - wykorzystuje się lasery ablacyjne i nieablacyjne.
- CO2
- erbowe

Laser CO2 (ablacyjny) - usuwa wierzchnie warstwy skóry do warstwy brodawkowej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, wymaga starannej opieki pooperacyjnej aż do wytworzenia nowego naskórka .Po około tygodniu na miejsce usuniętego naskórka pojawia się nowy, a kolagen głębszych warstw skóry staje się bardziej elastyczny i jędrny. Skórę po zabiegu przykrywa się maseczką z folii Gore-tex. Maska ta chroni skórę przez około tydzień przed bakteriami i utratą płynu co ułatwia regenerację naskórka. Zaczerwienienie skóry może utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy.

Laser erbowy (nieablacyjny)-nie usuwa naświetlanej warstwy skóry lecz przenika przez nią docierając do skóry właściwej. Skóra wokół pozostaje nienaruszona, a gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje ran. Światło lasera pobudza głębsze warstwy skóry do produkcji kolagenu odpowiedzialnego za jej elastyczność i gęstość. Zabiegi laserami erbowymi są nieinwazyjne i bezpieczne.

Zabiegi laserowe są zdecydowanie skuteczniejsze, oczekiwany efekt odmłodzenia następuje po wykonaniu mniejszej ilości zabiegów niż innymi metodami i jest długotrwały. Wprowadzenie lasera erbowego (nieablacyjnego) jako alternatywy dla lasera CO2 wywołało duże zainteresowanie w ostatnim czasie. Jest on równie skuteczny w odmładzaniu, a do jego zalet należy zmniejszenie czasu trwania nieprzyjemnych objawów po zabiegu jak naskórkowanie i rumień oraz zmniejszenie ryzyka infekcji.

Centrum Ultrasonofragii i Laseroterapii Esmed wykonuje zabiegi laserowe. Zapraszamy do zapoznania z ofertą Gabinetu Laseroterapii Esmed.