OPERACJE

Przeszczepów / by- passów/ naczyń kończyn dolnych, żylaków, laparoskopowe pęcherzyka żółciowego i wyrostka robaczkowego, przepuklin, żylaków odbytu, zmian skórnych

Skleroterapia: polega na wstrzyknięciu do światła naczynia środka obliterującego / sklejającego /, pod postacią roztworu lub pianki o odpowiednio dobranym stężeniu w zależności od średnicy światła naczynia, powodującego jego zamknięcie poprzez wywołanie lekkiego stanu zapalnego śródbłonka. Wstrzyknięcia są niebolesne i bezpieczne. Mogą być powtarzalne wielokrotnie.

Do zabiegu skleroterapii nadają się naczynka żylne małego i średniego kalibru. Po zabiegu istnieje konieczność nieprzerwanego chodzenia przez około siedem dni w rajstopach uciskowych bądź bandażach elastycznych. Po zdjęciu bandaży przez kolejne 2-4 tygodnie utrzymują się stopniowo zanikające siniaki i przebarwienia. Czasami obserwuje się brak reakcji na zastosowany środek obliterujące – wtedy należy przerwać kolejne zabiegi nastrzyknięć.

Laseroterapia zmian naczyniowych – zamykanie drobnych naczyń na kończynach dolnych i twarzy przy pomocy strumienia światła laserowego o długości fali 900 – 1000 nanometrów aparatem Varilite. Zabiegi są nieinwazyjne o minimalnych dolegliwościach bólowych. Czasami zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie.

Gabinet chirurgiczny i Chorób Naczyń

Gabinet chirurgiczny i Chorób Naczyń

Porady chirurgiczne w zakresie profilaktyki i leczenia żylaków, stopnia zaawansowania miażdżycy, ocena przepływów krwi w naczyniach tętniczych i żylnych metodą USG kolor-doppler. Obserwacja , nadzór i prowadzenie chorych z tętniakami aorty brzusznej: zachowawcze, przed i pooperacyjne, po wszczepieniu stentów i stentgraftów oraz operacjach tętniaków aorty brzusznej.

Badania przepływów krwi

Badania przepływów krwi

Ocena metodą USG kolor-doppler przepływu krwi w naczyniach tętniczych i żylnych kończyn dolnych i górnych, wykrywanie zwężeń, zakrzepów i zatorów, ocena tętniaków aorty i tętnic obwodowych, żylaków kończyn dolnych. Badanie tętnic szyjnych i kręgowych. Ocena stopnia rozwoju miażdżycy w naczyniach tętniczych szyjnych, aorty i tętnicach kończyn dolnych.

Nieoperacyjne leczenie żylaków

Nieoperacyjne leczenie żylaków

Skleroterapia, laseroterapia zmian naczyniowych. Profilaktyka i leczenie stopy cukrzycowej, owrzodzeń podudzi i trudno gojących się ran. Usuwanie zmian skórnych i guzków operacyjne i za pomocą elektrokoagulacji.

Operacje

Operacje

przeszczepów / by- passów/ naczyń kończyn dolnych, żylaków, laparoskopowe pęcherzyka żółciowego i wyrostka robaczkowego, przepuklin, żylaków odbytu, zmian skórnych Skleroterapia: polega na wstrzyknięciu do światła naczynia środka obliterującego / sklejającego /

WIĘCEJ


Prowadzenie farmakologiczne i obserwacja

Prowadzenie farmakologiczne i obserwacja

Chorych po operacjach naczyniowych i angioplastykach + stent tętniaków aorty brzusznej, by-passów obwodowych kończyn dolnych, operacjach tętnic szyjnych.

Angioplastyka naczyń

Angioplastyka naczyń

Angioplastyka – zabieg przezskórny polegający na poszerzeniu naczyń krwionośnych

LIFTING POWIEKI GÓRNEJ

LIFTING POWIEKI GÓRNEJ

Alternatywą do zabiegu blefaroplastyki (zabieg chirurgiczny) jest zabieg wykonany PLAZMĄ.

WIĘCEJ

USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej: ocena narządów wewnętrznych: wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, nerek, śledziony, aorty i naczyń biodrowych, pęcherz moczowego, węzłów chłonnych, istnienie guzów, torbieli, kamieni, nieprawidłowości anatomicznych. Badanie przed operacjami laparoskopowymi kamicy pęcherzyka żółciowego.

USG tarczycy

USG tarczycy

USG tarczycy: ocena wielkości gruczołu tarczowego, jego wymiary i objętość, istnienie guzków, torbieli, zmian zapalnych.

USG piersi

USG piersi

USG piersi: ocena gruczołu piersiowego zmian łagodnych i złośliwych. Ocena piersi przed wszczepem implantów i po wszczepieniu. Badanie węzłów chłonnych pach.

USG tkanek miękkich

USG tkanek miękkich

USG tkanek miękkich: badanie mięśni po urazach, wykrywanie krwiaków i torbieli.

Badania przepływów krwi

Badania przepływów krwi

Badania przepływów krwi: ocena metodą USG kolor-doppler przepływu krwi w naczyniach tętniczych i żylnych kończyn dolnych i górnych, wykrywanie zwężeń, zakrzepów i zatorów, ocena tętniaków aorty i tętnic obwodowych, żylaków kończyn dolnych. Badanie tętnic szyjnych i kręgowych. Ocena stopnia rozwoju miażdżycy w naczyniach tętniczych.